čeština
Regionální pracoviště Olomoucko >> Aktuality >> Výstava "Na plotě"

Výstava "Na plotě"

Výstava "Na plotě"

22.6.2020

V botanické zahradě v Olomouci vyrostla výstava „Na plotě“

V noci z úterý na středu vyrostla na plotě Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci výstava fotografií pořízených v CHKO Litovelské Pomoraví. Tato akce je součástí oslav spojených s 30. výročím vyhlášení chráněné krajinné oblasti, které vyvrcholí během podzimu letošního roku.

Zároveň se výstava stala malou pozvánkou do malebných zákoutí botanické zahrady, kde se ve čtvrtek 18. 6. 2020 mohli návštěvníci dovědět mnoho zajímavého o přírodě Litovelského Pomoraví. Dopolední program byl věnován dopředu přihlášeným dětem z mateřských a základních škol, kterých do botanické zahrady zavítalo bezmála 100, a odpoledne si přišli na své i další návštěvníci. Pracovníci AOPK ČR regionálního pracoviště Olomoucko ve spolupráci se spolkem VIADUA i zaměstnanci botanické zahrady připravili vskutku pestrou škálu zajímavých stanovišť. Příchozí se mohli seznámit s proměnami lužní krajiny i se vzácnými a léčivými druhy rostlin z Litovelského Pomoraví a kromě nich i zdejší jedlé, divoce rostoucí rostliny ochutnali. Dále pozorovali i pod lupou vodní živočichy nachytané v tůni. Dověděli se také mnoho zajímavého o zvířecích obyvatelích lužního lesa i řeky Moravy, případně si vyzkoušeli, jak bobr obhajuje své teritorium. Při odpolední exkurzi obdivovali rostliny lužního lesa rostoucí přímo v botanické zahradě.

Na závěr bylo možné ověřit získané vědomosti ve hře o poklad a úspěšní luštitelé tajenky si vedle nabytých znalostí odnášeli také drobnou odměnu, která jim bude CHKO Litovelské Pomoraví připomínat i do dalších desetiletí.

Vzdělávací program proběhl za finanční podpory Statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje v rámci projektu „Pojďme se učit ven“.

Termín ukončení výstavy zatím nebyl stanoven, ale bude závislý na přízni počasí a ohleduplnosti kolem jdoucích.

 

Jiří Šafář, Alice Háková

 

Autor foto: Jiří Šafář

 

DSCN0820  DSCN0828  DSCN0855  DSCN0867

Regionální pracoviště Olomoucko

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt